Prostorové vnímání
Didaktické PDF aktivity pro děti - PROSTOROVÉ VNÍMÁNÍ
Bezpečnou orientaci v prostředí, ve kterém dítě žije, zajišťuje prostorové vnímání. Pro dítě předškolního věku je to mimo domov prostor mateřské školy, cesta mezi domovem a školkou, za příbuznými, k lékaři, do obchodu apod. Prvními prostorovými pojmy, které dítě chápe, jsou nahoře – dole, poté vpředu – vzadu. Pojmy vlevo – vpravo se utváří až v předškolním věku. Prostorové vnímání nezahrnuje pouze tyto pojmy, patří do něj také porovnávání velikostí, odhad vzdálenosti ale třeba také pojmy první – poslední.
Aktivity zaměřené na rozvoj prostorového vnímání se snažím zařazovat do většiny svých materiálů. Pro děti je rozvoj této oblasti důležitý, protože její oslabení může mít dopad na čtení i psaní po nástupu dítěte do základní školy.
Prostorové vnímání si může vaše dítě formou hry procvičit například s aktivitami Barevná autíčka, Dinosauří prostorovka 4v1, Hospodářská zvířata s Bee-bot, Jarní květy, Loto se zvířátky, Umísti berušku či Veselá bludiště.
Pokud disponujete robotem Bee-bot či Blue-Bot, skvěle vám k procvičení prostorového vnímání poslouží také Bee-bot soubory.
Na vybraný PDF soubor vám po úhradě dorazí do e-mailu odkaz připravený k okamžitému použití. Materiál stačí stáhnout, vytisknout, případně zalaminovat a můžete se pustit do práce.