Rok-dny v týdnu-režim dne - kalendář pro MŠ
smíšenou třídou předškolních dětí.
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
než 25000 kusů mých didaktických PDF aktivit.
Související produkty
Detailní popis produktu
PDF soubor obsahuje 38 stran, ve kterých najdete:
- obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
- ROK (kalendář) – 4 výseče s ročními obdobími (po složení vznikne kruh) včetně měsíců a obrázků k přikládání,
- MĚSÍCE – 12 kruhových karet (průměr 13 cm) s obrázky a číslicemi dle měsíců,
- PRACOVNÍ LISTY – 6 pracovních listů (2 ks – třídění, 4 ks – roční období),
- DNY V TÝDNU – 2 listy A4 (1. týden - dny v týdnu, 2. rozdělení týdne + tabulka na procvičování včera–dnes–zítra),
- REŽIM DNE – 3 listy A4 (dvě stránky s budíkem, v němž jsou barevně odlišené části dne + strana s denními aktivitami a obrázky k přikládání),
- DENNÍ AKTIVITY – kruhové karty (průměr 13,5 cm) znázorňující denní aktivity + popisky k přikládání.
Rok-dny v týdnu-režim dne – kalendář pro MŠ
Časové pojmy děti vnímají ještě dříve, než vůbec chápou, co znamenají. Jak tedy děti tyto pojmy naučit tak, aby jim porozuměly? V kalendáři pro MŠ se děti seznámí s měsíci, ročními dobami, dny v týdnu a režimem dne. Jelikož jsem učitelka a časové pojmy v praxi děti sama učím, vytvořila jsem tuto didaktickou pomůcku.
Učení pro děti
Začínat bychom měli vždy od toho nejjednoduššího. Pro děti v mateřské škole je tedy základem režim dne. K němu je v souboru zpracován budík s 24 hodinami (pro názornost je to skvělé - hodiny se děti budou učit až ve škole, tak nevadí, že má 24 hodin). Děti na něj přikládají obrázky podle toho, jakou činnost v určitou denní dobu vykonávají. K budíkům jsou v souboru připraveny ještě doplňující aktivity, se kterými si děti toto téma procvičí.
Později se děti učí roční období. K nim využijeme kalendář složený ze 4 výsečí. V kalendáři jsou pochopitelně i měsíce. Ty se děti budou učit také až ve škole, když je ale budou znát, rozhodně tím nic nezkazíte. Nutnost to ale není. Dny v týdnu si děti začínají osvojovat až kolem 5. roku. I toto téma je v souboru zpracované. K němu zde najdete 2 listy. V jednom děti procvičují dny v týdnu, ve druhém pojmy včera-dnes-zítra.
Názorně didaktická pomůcka
Jen některé z předškolních dětí se již ve školce dokáží zcela bezpečně orientovat v kalendáři s měsíci. Ničemu to nevadí, protože to pro jejich věk není podstatné. Důležité je dětem předkládat názorné pomůcky, díky kterým pro ně bude čas v případě potřeby srozumitelnější. A s tímto kalendářem toho určitě dosáhnete.
Aktivita je určena k laminaci.
Mezi další materiály, se kterými můžete svým dětem usnadnit vnímání času, patří: