Týdenní plánovač pro děti - orientace v čase (A3, A4)

49 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Máte doma malé zvídálky, kteří se neustále zajímají o to, co a kdy budete dělat? Zpříjemněte život sobě i dětem a pořiďte si Týdenní plánovač pro děti, díky kterému konečně nebude pro vaše děti orientace v čase takový oříšek! Aby byl týdenní plánovač názorný, je zpracován k tisku ve formátu A3. Vytisknout ho ale můžete i na A4. Kromě 4 barevných variant v PDF pro děti najdete také 35 aktivit k plánování, mezi kterými nechybí například školka, plavání, lékař, návštěva, péče o domácího mazlíčka nebo úklid.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 31 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • týdenní plánovací kalendář s ročními dobami a částmi dne vyobrazenými pomocí slunce – 2 barevné varianty s chlapcem (modrá, zelená), 2 barevné varianty s dívkou (růžová, žlutá),
  • zjednodušený týdenní plánovací kalendář (tabulka) ve 4 barvách (modrá, zelená, růžová, žlutá),
  • 35 aktivit k plánování (školka, víkend, babička s dědou, výlet, knihovna, narozeniny, sport, plavání, nákup, lékař, čas s maminkou, čas s tatínkem, hudba – zpěv/nástroj, vycházka do přírody, tvoření, práce na zahradě, hraní s kamarády, hraní si – chlapec/dívka, návštěva, koupaliště/bazén, oběd/spánek – pro odlišení kdy jde dítě domů ze školky, chata, stanování, ZOO, úklid, hřiště/park, péče o domácího mazlíčka, divadlo, kino, pouť, karneval, Mikuláš, Vánoce, Velikonoce).

Týdenní plánovač pro děti – orientace v čase (A3, A4)

Mezi první pojmy, které děti vnímají, patří pojmy časové, pochopit je ale dokáží jen stěží. Děti jsou zvídavé – chtějí vědět, co je kdy čeká. Usnadněte jim vnímání času s tímto plánovacím kalendářem, který se ve vaší domácnosti stane skvělou pomůckou nejen pro organizaci společných týdenních aktivit!

Obrázková orientace v čase pro děti

Pro předškolní děti jsou časové pojmy příliš abstraktním pojmem. Pokud chcete děti seznamovat s ročními dobami, dny v týdnu nebo jednotlivými částmi dne, nejsnáze to půjde s názornou pomůckou, kterou v tomto případě může být právě Týdenní plánovač pro děti.

Plánovač jednoduše a názorně zobrazuje 7 dní v týdnu, které jsou barevně odlišené. V horní části najdete kartu s ročním obdobím, kterou lze měnit dle aktuální roční doby. Na ní jsou pomocí slunce putujícího po obloze znázorněné části dne (ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer). S plánovačem tak snadno děti zábavnou formou seznámíte s časovými pojmy jako jsou roční doby, dny v týdnu i části dne.

Názorný PDF plánovač

Plánovač je pomocník, se kterým si snadno a rychle s dětmi naplánujete společné týdenní aktivity tak, aby všichni věděli, co se kdy bude dít. Obsahuje názorné obrázky aktivit, které patří do každé běžné domácnosti. Obrázky jsou v obecnější rovině (kdyby byly detailnější, bylo by jich obrovské množství). Mezi aktivitami tak najdete například narozeniny, nákup, výlet, divadlo nebo sport. Při tisku ve formátu A3, ke kterému je plánovač určen, mají okénka s aktivitami k plánování velikost 3x3 cm

Vytvořte si s dítětem příjemný pravidelně opakující se rituál, kdy si společně rozplánujete aktivity na celý týden a sledujte, jak se vaše dítě zlepšuje v orientaci v časových pojmech :-)

Plánovač je určen k laminaci.

Časové pojmy si můžete s dítětem procvičit také s těmito aktivitami:

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LH Avatar autora | 15.4.2024
Plánovač - skvělá pomůcka, výborně se s ním pracuje, můžu jen doporučit. Díky za krásné materiály.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 15.4.2024
Mám velkou radost, že se jste s plánovačem spokojená, Leni! Děkuji za krásné hodnocení 🩷
5
MM Avatar autora | 6.10.2023
Naprosto skvělý plánovač, doporučuji všemi deseti.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 6.10.2023
Mirčo, děkuji Ti za krásnou zpětnou vazbu. Těší mě, že se líbí 🤗
5
JL Avatar autora | 27.9.2023
Plánovač je úžasný, doporučuji.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 27.9.2023
Jiřinko, moc děkuji za milou zpětnou vazbu. Mám opravdu radost, že se Vám líbí 🤗