Učící kolotoče – zábavné učení pro děti

49 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Během školního roku s dětmi probíráme mnoho různých témat, v rámci kterých dětem předkládáme pojmy, které neznají nebo je příliš nepoužívají. Aby si děti mohly tyto pojmy upevňovat, vytvořila jsem zábavnou aktivitu Učící kolotoče. S tímto PDF si děti formou hry upevní nejen nové pojmy, ale také si procvičí a obohatí slovní zásobu. V souboru najdete 30 oválných karet s tematickými obrázky, které využijete s malými i velkými předškoláky jak k individuální, tak skupinové práci. Pusťte se do zábavného učení ještě dnes!

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 38 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 30 oválných karet ve formátu A4 s 12 obrázky k různým tématům (barvy, tvary, písmena, symboly ročních období, počasí, oblečení, hudební nástroje, dopravní prostředky, dopravní značky, jarní květiny, části těla, smysly, zdravé/nezdravé potraviny, mláďata, zvířata, lesní zvířata, cizokrajná zvířata, hmyz, ptáci, ovoce, zelenina, ovoce a zelenina, houby, profese, IZS, nářadí, kuchyňské potřeby, sportovní potřeby, vybavení domu, výrobní materiály) + šipky,
  • seznam použitých obrázků k jednotlivým tématům.

Učící kolotoče – zábavné učení pro děti

PDF aktivita Učící kolotoče je zaměřena na rozvoj slovní zásoby a upevňování nových pojmů. Pakliže chcete, aby si děti zapamatovaly názvy jarních květin nebo hudebních nástrojů, tahle aktivita vám rozhodně přijde vhod. S ní se děti formou zábavného učení s těmito pojmy nejen seznámí, ale také si je opakováním zafixují.

Učení pro děti formou hry

Nejlepším učením je učení hrou. Právě tak jsou koncipovány Učící kolotoče. V souboru je pro děti připraveno 30 oválných karet s různými tematickými obrázky, které mají děti pojmenovat. S aktivitou mohou děti pracovat individuálně nebo skupinově. V takovém případě kolotoče slouží spíše jako hra, díky které se děti nejen skvěle zabaví, ale také se toho mnoho naučí.

Během práce s kolotoči si děti kromě upevňování nových pojmů procvičí také zrak, neboť rozpoznávání obrázků je založeno právě na zrakovém vnímání. Pokud zadání k jednotlivým tématům rozvinete, děti si mohou zábavnou formou procvičit také vědomosti z dalších vzdělávacích oblastí. S barvami si tak děti potrénují vnímání barev, s tvary matematické představy, s písmeny sluchovou analýzu a syntézu, s ovocem a zeleninou třídění a tak dále :-) Zkrátka se toho děti s jedním PDF souborem naučí MNOHO.

PDF aktivita pro malé i velké předškoláky

Protože si myslím, že slovní zásobu je u dětí potřeba rozvíjet už od mala, na obrázkových kartách, které jsem vaše děti připravila, najdete témata jednodušší i obtížnější. Nechybí tak mezi nimi například barvy, oblečení, dopravní prostředky, mláďata, ovoce, zelenina nebo vybavení domu. S malými předškoláky můžete jednotlivé obrázky pouze pojmenovávat, s většími dětmi předškolního věku můžete obrázky třídit, vytleskávat nebo k nim vymýšlet souvislosti podle zadání, které si vymyslíte. Pokud jim navíc aktivitu připravíte jako hru pro více hráčů, o zábavu pro děti máte na nějakou chvilku vystaráno.

Hledáte zábavné učení pro děti? Zaujmout by vás mohlo:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JP Avatar autora | 2.6.2024
Super pomůcka, využívám i pro práci s cizinci.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 2.6.2024
Jaruško, moc děkuji za milé hodnocení. Skvělé, že se Vám kolotoče hodí i pro děti s odlišným mateřským jazykem 😊