Osová souměrnost s miniúkoly – dokreslování obrázků

39 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Předškolní děti si potřebují během svého rozvoje osvojit mnoho schopností a dovedností. Jednou z mnoha vzdělávacích oblastí, která je pro předškolní věk důležitá, jsou předmatematické dovednosti, mezi které patří také osová souměrnost. Pojďte si s dětmi užít zábavné učení s PDF souborem Osová souměrnost s miniúkoly. Na děti v něm čeká 30 polovin obrázků k dokreslení. Navíc u 20 z nich děti najdou drobný miniúkol, se kterým si procvičí další vzdělávací oblasti. Obrázky jsou pro děti přichystány jak ve čtvercové síti, tak bez ní.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 64 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 10 obrázků k dokreslování polovin v čtvercové síti 5x4 pole + 10 obrázků k dokreslování polovin bez mřížky,
  • 20 obrázků k dokreslování polovin v čtvercové síti 4x4 pole s miniúkoly + 20 obrázků k dokreslování polovin bez mřížky s miniúkoly.

Osová souměrnost s miniúkoly – dokreslování obrázků

Osová souměrnost je nelehká disciplína, která dokáže potrápit nejedno dítě. Způsobů, kterými ji lze trénovat, je mnoho. Jedním z nich je právě dokreslování polovin obrázků. Proto jsem pro vás a vaše děti vytvořila tyto pracovní listy k tisku. Stačí si vybrat jeden z 30 obrázků připravených k okamžitému použití a pustit se do práce.

Zábavné učení pro děti

K tomu, aby dítě mohlo pracovat s osovou souměrností, musí mít dobře rozvinuté zrakové a prostorové vnímání. Je důležité dbát na dosavadní dovednosti dítěte a předkládat mu takové aktivity, které je schopné zvládnout. V PDF pro děti určenému k dokreslování polovin obrázků proto najdete obrázky v různých obtížnostech. Díky tomu si snadno vyberete pracovní listy jak pro mladší, tak starší předškoláky. Součástí 20 listů jsou drobné úkoly, se kterými si děti kromě již zmíněného zrakového vnímání procvičí další vzdělávací oblasti jako jsou například matematické představy nebo sluchové vnímání.

Pracovní listy k tisku

Jelikož je PDF soubor určen k dokreslování, připravila jsem ho pro vás k tisku v černobílé variantě. Pracovní listy si můžete vytisknout jak ve čtvercové síti, tak bez ní. Jako vždy i tentokrát je zásadní postupovat od jednoduššího ke složitějšímu. Vždy je potřeba dbát na individuální potřeby dětí.

Dělá dětem dokreslování polovin obrázků potíže? Můžete zkusit začít s některou z těchto aktivit:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.1.2024
Už sleduji Pavlínku delší dobu a vždy mě její nabídka zaujme. Děkuji.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 12.1.2024
Ivanko, mám velkou radost, že Vás moje práce baví. Doufám, že se aktivity líbí i dětem 🤗 Mnohokrát děkuji za milé hodnocení a i to, že se stále vracíte ❤️