Domečky - počáteční hláska (sluchové vnímání)

45 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Sluchové vnímání je hned po vnímání zrakovém druhým nejdůležitějším prostředkem komunikace. I proto je potřeba tuto oblast s dětmi předškolního věku posilovat. Skvěle vám k tomu poslouží PDF aktivita Domečky – počáteční hláska, která je zaměřená na rozvoj sluchové analýzy a syntézy. Formou hry si děti procvičí rozlišování 12 různých hlásek.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 14 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 12 podkladových karet v podobě domečků označených písmeny B, D, H, K, L, M, N, O, P, S, T, V v barevném i černobílém zpracování,
  • 48 obrázků k přikládání dle počáteční hlásky ve slově v barevném i černobílém zpracování.

Domečky – počáteční hláska (sluchové vnímání)

Protože sluchové vnímání dělá dětem nemalé obtíže, je potřeba ho o to více rozvíjet a procvičovat. PDF aktivita Domečky – počáteční hláska je zpracována tak, aby s ní dokázali pracovat i předškoláci v mateřské škole.

Zábavné učení pro děti

S domečky si děti potrénují především sluchové vnímání, přesněji sluchovou analýzu a syntézu. Princip PDF aktivity spočívá v tom, že dítě má za úkol roztřídit 48 obrázků k jednotlivým domečkům s písmeny dle počátečních hlásek, kterými vyobrazená slova začínají. Při práci s domečky si tak děti kromě sluchové analýzy a syntézy procvičí také zrakové vnímání a slovní zásobu.

Aktivita pro předškoláky i prvňáčky

Obrázky k přikládání jsou jednoduché a názorné. Díky tomu je děti dokáží zpravidla bez potíží pojmenovat, což je pro práci s domečky zásadní. S PDF aktivitou Domečky – počáteční hláska si děti potrénují nejen sluch, ale také se zábavnou formou seznámí s některými písmeny. Většinu předškolních dětí písmena zajímají. Toto je skvělý způsob, jakým jim můžete umožnit písmena poznat. S prvňáčky můžete domečky využít v rámci procvičování znalosti písmen během hodin českého jazyka.

Aktivita je určena k laminaci.

Další PDF aktivity zaměřené na rozvoj sluchového vnímání:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LU Avatar autora | 22.8.2023
Skvělé, tohle je u některých dětí docela oříšek, tak si myslím, že jim to pomůže se zdokonalovat. Navíc použitelné i při diagnostice👍.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 22.8.2023
Leni, děkuji za skvělou zpětnou vazbu 😊 Naprosto souhlasím. Také je potřeba dbát na vhodný výběr slov. S domečky si děti určitě mohou sluchovku pěkně vypilovat 🙂