Hospodářská zvířata – rodiny, mláďata

44 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Na jaře to v přírodě bují životem. Kvetou první květiny, ptáci zpívají, začíná nový život. Skvělá příležitost pro seznámení dětí s hospodářskými zvířaty a jejich mláďaty. Užijte si s dětmi zábavné učení s PDF souborem Hospodářská zvířata – rodiny. Na děti čekají zábavné skládačky se členy 13 zvířecích rodin. Dokáží vaše děti dílky správně sestavit? A ví, jak se jmenuje mládě osla nebo krůty? Pojďte to zjistit :-)

Detailní informace

Aktivity prověřené v praxi
Aktivity prověřené v praxi
Všechny PDF materiály jsou vyzkoušené
s předškolními dětmi ze smíšené třídy.
PDF materiály do školky k okamžitému stažení
PDF materiály ihned k použití
Aktivity vám po uhrazení dorazí do e-mailu,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 10000 kusů mých PDF didaktických aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 31 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 13 třídílných skládaček s rodinami hospodářských zvířat (samec, samice, mládě) – tur, kůň, osel, koza, ovce, prase, králík, krůta, kachna, husa, kur, pes, kočka (barevné i černobílé zpracování),
  • životní cyklus krůty a králíka ve formátu A4 s prsty nebo číslicemi (barevné i černobílé zpracování).

Hospodářská zvířata – rodiny

Jaro je tím nejpříhodnějším obdobím, kdy můžete děti seznámit s rodinami hospodářských zvířat. Všichni totiž milují mláďátka! A ta můžeme na jaře vidět na každém kroku. V PDF souboru jsou pro vaše děti připravené nejen skládačky, ale také 2 životní cykly pro názornou demonstraci růstu mláďat.

Zábavné učení pro děti

Aby si děti užily zábavné učení formou hry, nenajdete v PDF souboru pouhé obrázky hospodářských zvířat, ale třídílné skládačky (2 na A4). Na dílcích skládaček jsou vyobrazení samec, samice a mládě 13 zvířecích rodin, které se vyskytují na statku či farmě. Při práci se skládačkami si děti procvičí nejen zrakové vnímání a logiku, ale především slovní zásobu a pojmenování jednotlivých členů zvířecích rodin.

Protože nový život je pro děti něčím naprosto fascinujícím, připravila jsem pro vás navíc 2 karty s životním cyklem krůty a králíka. Schválně jsem vybrala ptáka a savce, abyste si s dětmi mohli jednoduše za pomoci obrázků rozdíl vysvětlit. Karty můžete využít při skupinové či individuální práci. S životními cykly zvládnou pracovat malí i velcí předškoláci, protože pořadí obrázků je znázorněné nejen číslicemi, ale také prsty. Při řazení obrázků si děti kromě matematických představ potrénují také časovou posloupnost.

Názorně didaktická pomůcka pro MŠ

Obrázky v PDF souboru Hospodářská zvířata - rodiny jsou jednoduché a názorné. Většinu zvířat děti poznají naprosto bez potíží a pokud nějaké znát nebudou, bude to spíše proto, že zvíře doposud neviděly :-) Díky praktické velikosti skládaček a názorným obrázkům tak můžete aktivitu využít jako názorně didaktickou pomůcku pro děti.

Aktivita je určena k laminaci.

Další aktivity s hospodářskými zvířaty:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: