Barevné květiny - barvy

39 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Barvy jsou všude kolem nás. Každé dítě by je mělo dokázat před nástupem do základní školy rozlišit a pojmenovat. Do zábavného učení barev se můžete s malými i velkými předškoláky pustit s PDF souborem Barevné květiny. Při sestavování 11 květin s barevnými středy, ke kterým je potřeba správně přiřadit 6 obrázků v odpovídající barvě, si děti procvičí nejen zrakové vnímání, ale také třídění a slovní zásobu.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 25000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 23 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • podkladovou kartu s květinou na bílém pozadí,
  • středy s barevnými kaňkami (bílá, žlutá, oranžová, růžová, červená, fialová, modrá, zelená, hnědá, šedá, černá),
  • 6 obrázků ke každému barevnému středu k přikládání,
  • 11 podkladových karet s květinami na barevném pozadí (dle barev středů)

Barevné květiny - barvy

I učení barev může být zábava! S pestrobarevnou PDF aktivitou Barevné květiny, která je zaměřena na rozvoj zrakového vnímání (vnímání barev), skvěle zabavíte jak jedno dítko při individuální práci u stolu, tak skupinu dětí v rámci společné činnosti na koberci či na zahradě.

Učení barev pro děti

V PDF souboru na děti čeká podkladová karta s květinou, barevnými středy a 66 barevnými obrázky k třídění. Úkolem dětí je přiřadit jednotlivé obrázky ke květině podle odpovídající barvy jejího středu. Mezi 11 barvami, ke kterým děti musí roztřídit obrázky, jsou barvy základní i sekundární. Kromě žluté, červené a modré tu tak najdete i oranžovou, hnědou, růžovou nebo fialovou. 

Aktivita pro malé i velké předškoláky

Protože aktivita obsahuje barvy základní i doplňkové, využijete ji se všemi dětmi předškolního věku. Díky jednoduchému způsobu práce se květiny hodí pro malé i velké předškoláky. S trochou fantazie si děti při třídění obrázků procvičí kromě zrakového vnímání také slovní zásobu a pokud spojíte činnost s vytleskáváním či určováním počáteční či koncové hlásky, tak dokonce i vnímání sluchové.

Aktivita je určena k laminaci.

Znalost barev si můžete s dětmi procvičit také s:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ED Avatar autora | 3.2.2024
S produkty od Vás jsem velice spokojená, jako začínající učitelka oceňuji jak se soubory pracovat. Pracuji s nejmenšími 2,5 až 3,5 a je to s nimi spíš o pohybových hrách, říkadlech ,ale tento soubor bude na jarní měsíce super! Dekuji.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 3.2.2024
Evi, moc děkuji za milou zpětnou vazbu. Podle mě je metodika důležitou součástí souboru právě pro začínající paní učitelky nebo maminky, kterým návod "jak na to" přijde vhod 🤗 Věřím, že u svých školkových ratolestí budete mít s touto aktivitou úspěch 🌷