Zrakové vnímání – stejné, jiné

45 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Zrakové vnímání je důležitým komunikačním prostředkem, který je potřeba u dětí předškolního věku komplexně rozvíjet. Vnímání předmětů a jejich měnících se poloh je pro děti obzvlášť těžké. Abyste si formou hry mohli s předškoláky zrakovou percepci potrénovat, připravila jsem sadu karet s názvem Zrakové vnímání – stejné, jiné, ve které najdete 80 kartiček k určování totožných či rozdílných obrázků. Kartičky jsou připravené v barevné i černobílé variantě a jsou v praktické velikosti 9,5x7cm, dětem se tak s nimi dobře pracuje.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 23 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 80 kartiček k procvičování zrakové percepce (barevné i černobílé zpracování).

Zrakové vnímání – stejné, jiné

Poznají vaše děti barvy, přiřadí obrázek ke stínu, doplní dílek na správné místo do obrázku, určí dva překrývající se předměty, ale těžko rozlišují, zda je obrázek v řadě stejný nebo jiný? Pak uvítáte kartičky Zrakové vnímání – stejné, jiné, se kterými si děti formou hry potrénují zrakovou percepci.

Procvičování zrakové percepce pro děti

Zraková percepce je jednou z oblastí zrakového vnímání, které u předškolních dětí rozvíjíme a sledujeme. V jeho rámci se děti učí rozpoznávat lišící se předměty ať tvarem, velikostí, polohou nebo detailem. Právě na rozlišování shodných/neshodných obrázků, které se liší detailem a polohou, jsou zaměřené kartičky Zrakové vnímání – stejné jiné. V PDF pro děti je připraveno 80 kartiček s dvojicemi obrázků, které jsou stejné nebo rozdílné. Děti mají za úkol určit, zda se obrázky na kartičce shodují či nikoliv.

Zábavné učení pro předškoláky 3v1

Jelikož se zrakové vnímání u dětí rozvíjí postupně, kartičky využijete s dětmi ve věku 5-6 let. Předškoláci by toto rozlišování měli mít před nástupem do ZŠ zvládnuté. Protože se obrázky liší nejen detaily, ale také polohami, děti si při práci s PDF procvičí kromě zrakové percepce také prostorové vnímání, neboť si musí všímat různých poloh obrázků. Mimo to si děti potrénují také jemnou motoriku. Správné odpovědi na kartičkách totiž mohou označovat pomocí kolíčků či kancelářských sponek, využít ale můžete také třeba knoflíky nebo modelínu.

Aktivita je určena k laminaci.

Podívejte se na další zábavné aktivity pro předškoláky:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: