Barva, tvar - rychle hraj!

41 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Barvy a tvary jsou všude kolem nás. Soubor Barva, tvar – rychle hraj! je PDF soubor aktivit pro předškoláky, který je na toto téma zaměřen. Na vaše děti čeká vzdělávací hra, s níž si mimo barev a tvarů procvičí také prostorové vnímání a další aktivity, se kterými bude poznávání geometrických tvarů zábava.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 20 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • podkladovou kartu ke hře „Barva, tvar – rychle hraj!“, 2 kostky ke složení (barvy, tvary) + odpovídající tvary k přikládání,
  • aktivitu „Veselý klaun“ + geometrické tvary k přikládání,
  • 6 grafomotorických pracovních listů (geometrické tvary),
  • 6 předlohových karet (na každé 4 tvary) s geometrickými tvary v různých velikostech a odstínech + odpovídající tvary k přikládání.

Barva, tvar – rychle hraj!

Důležitou součástí matematických představ je rozlišování geometrických tvarů. S tímto souborem aktivit se pro vaše děti poznávání tvarů stane zábavnou hrou. V souboru na vás čeká hned několik aktivit, se kterými si děti kromě znalosti tvarů procvičí i znalost barev a jejich odstínů.

Zábavné učení pro děti

S hrou, která je v souboru obsažena, si vaši předškoláci procvičí nejen tvary a barvy, ale také prostorové vnímání. Tato vzdělávací hra je skvělým prostředkem, jak děti s geometrickými tvary a barvami seznámit. Skvělé je také to, že se hra dá hrát ve skupině hráčů, ale i samostatně. Záleží jen na vás, pro kolik hráčů si ji připravíte.

Další aktivitou, s níž si děti tvary procvičí, je aktivita s klaunem. Krásně ji můžete využít již s dětmi od 3 let. Při práci s geometrickými tvary si děti upevní pojmenování tvarů, také potrénují zrakové vnímání, neboť děti musí tvary umisťovat nejen podle barvy, ale také velikosti a směru.

Poslední aktivita se hodí spíše pro předškoláky, protože je zaměřena na velikosti tvarů a vnímání odstínů barev, které mohou být pro mladší děti velice obtížné.

Pracovní listy

V PDF souboru kromě aktivit najdete také 6 grafomotorických listů s geometrickými tvary ve formátu A4. Při práci s nimi si děti procvičí nejen grafomotoriku, ale také si zafixují pojmenování a podobu konkrétního geometrického tvaru.

Procvičování nejen pro předškoláky

V souboru jsou pro vaše děti připravené aktivity v různých obtížnostech. Vybrat si tak můžete libovolnou aktivitu pro dítě jakéhokoliv předškolního věku na základě jeho individuálních potřeb a schopností.

Některé aktivity jsou určeny k laminaci.

Zrakové vnímání si mohou vaše děti procvičit i s následujícími aktivitami:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
L Avatar autora | 9.10.2023
Koupila jsem pro domácí použití, začali jsme jednodušším přiřazováním a výborně to splnilo účel. Moc se mi líbí, že dítě musí kromě barvy a tvaru posoudit i různou velikost.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 9.10.2023
Luci, mám ohromnou radost, že se Vám aktivita osvědčila a udělala Vám radost 🙂 Mám ráda, když je pomůcka víceúčelová. Je tedy skvělé číst, že opravdu tuto funkci splňuje 🤗