Duhová abeceda - abeceda hravě

47 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Duhová abeceda je krásně barevná didaktická pomůcka s abecedou, kterou svým dětem můžete vyzdobit jak třídu, tak dětský pokojíček. Duhové kapky obsahují písmena a obrázky, které konkrétními hláskami začínají. Formou hry se tak již děti předškolního věku seznamují s abecedou a všemi písmeny, které obsahuje.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 25000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 76 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • písmena slova ABECEDA - plakáty (2 varianty v barevném zpracování, 1 varianta v černobílém zpracování),
  • 34 písmen abecedy ve vzhledu duhových kapek s obrázky (2 varianty v barevném zpracování, 1 varianta v černobílém zpracování).

Duhová abeceda - abeceda hravě

Duhová abeceda vám udělá jako výzdoba velkou parádu, ovšem využít ji můžete i jako didaktickou pomůcku. S barevnými kapkami bude seznamování s písmeny vaše děti opravdu bavit. Každé učení by mělo být v předškolním věku zábavné, a to abecedě rozhodně neschází. Mimo písmen, která abeceda obsahuje, si děti při práci s kapkami krásně procvičí i sluchové vnímání.

Názorně didaktická pomůcka

Při tisku si můžete vybrat hned ze 3 zpracovaných variant. Obrázky jsou pro děti lákavé a přitom zcela srozumitelné, dokáží tak naprosto samostatně obrázky pojmenovat a na základě toho určit hlásku, která je u obrázku napsána. I když neumí číst :-) Abecedu lze využívat variabilně – děti mohou hledat obrázky k vámi určeným písmenům nebo naopak určovat písmena podle vámi zvoleného obrázku. S abecedou mohou děti pracovat i u stolečku. Jak? To se dozvíte přímo v materiálu.

Procvičování pro předškoláky

Většina předškoláků se zajímá o písmena, a tak se abeceda skvěle hodí i pro ně. Dětem ji stačí vyvěsit někam, kde ji budou mít na očích a uvidíte, že se budou dít věci. Její největší výhodou je názornost. V Duhové abecedě najdete všechna písmena abecedy, a tak si děti podvědomě upevňují písmena a jejich vizuální podobu, aniž by se abecedu přímo učily. Na každé kapce je obrázek, ze kterého děti zcela přirozeně vyvodí, jaké písmeno je v kapce vepsané. A tak nám jde krásně ruku v ruce zrakové a sluchové vnímání, které jsou nejdůležitějšími prostředky pro komunikaci.

Výzdobu je vhodné zalaminovat.

Pokud vás zajímají spíše aktivity na procvičování sluchového vnímání, doporučuji se podívat na:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: