Obrázkové rýmy - hravé rýmování

36 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Všechny děti milují rýmy. K dětskému věku to zkrátka patří. Jenže většina dětí v předškolním věku ještě neumí číst. Tento problém jsem vyřešila skvělou pomůckou! S Obrázkovými rýmy si vaše děti mohou užít zábavné učení při tvorbě rýmů i bez vaší pomoci.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 17 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 4 stránky ve velikosti A4 se 4 obrázky (celkem 16 obrázků) + obrázky k tvoření rýmů.

Obrázkové rýmy – hravé rýmování

Rýmování patří hned po rytmizaci mezi první stupně sluchové analýzy a syntézy, které musí děti v předškolním věku zvládnout. To je důležité pro správné čtení a psaní, které děti čeká po nástupu do základní školy. S didaktickou pomůckou Obrázkové rýmy podpoříte děti nejen v rozvoji sluchového vnímání, ale také v jejich radosti rýmy tvořit.

Zábavné učení pro děti

Rýmy baví snad opravdu všechny děti, proto si troufám říci, že bude s touto aktivitou o jejich zábavu postaráno. Navíc si u toho ještě potrénují sluchové vnímání, které je potřeba v mateřské škole důkladně procvičovat. Trochu potrápí i mozkové závity. Obrázky jsou sice názorné, děti z nich tedy ihned poznají, jak obrázek správně pojmenovat, někdy je ale oříšek přijít na to, jak k sobě obrázky patří. Rýmy neobsahují text, aktivita se tak hodí již pro děti předškolního věku.

Procvičování pro předškoláky

V materiálu na vaše děti čekají 4 podkladové karty s obrázky, ke kterým děti musí přiřadit další obrázky tak, aby společně utvořily rýmy. Aktivita je variabilní, proto ji můžete využít k laminaci, což doporučuji. Tento způsob využití je vhodnější u dětí mladších. U nich nejsem úplným zastáncem pracovních listů. Rýmy můžete použít také jako pracovní list. Tuto cestu bych klidně volila u předškoláků. A jaké jsou v tomto případě možnosti? To se dozvíte přímo v souboru.

Aktivita je určena k laminaci.

Pokud nejsou rýmy to, co hledáte, mohlo by vás spíše zaujmout:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: