Zimní skládačka - zrakové vnímání

20 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Pojďte si zimní radovánky užít trochu jinak! V PDF aktivitě Zimní skládačka se na vás a vaše děti těší rozverní sněhuláci, tučňáci a děti. Při sestavování skládačky, která má celkem 28 kartiček, si děti procvičí logiku, zrakové vnímání a také jemnou motoriku, protože kartičky musí přesně sedět jedna k druhé, aby vznikl ze dvou polovin obrázku celek. Využijete ji jak k individuální, tak skupinové práci.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 10000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 7 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • zimní skládačku (28 kartiček ve velikosti 6,2 x 6,7 cm).

Zimní skládačka – zrakové vnímání

Baví vaše děti různé skládačky? Pak určitě PDF aktivitu s názvem Zimní skládačka oceníte! Není to skládačka jako každá jiná – děti pracují s kartičkami na nichž jsou vždy 2 poloviny obrázků, které musí pospojovat s dalšími kartičkami tak, aby vznikl jeden dlouhý "had".

Zábavné učení pro děti

Se skládačkou si děti potrénují kromě logiky a zrakového vnímání také jemnou motoriku. Pro děti jsou připravené obrázky sněhuláků, tučňáku a veselých dětí. Někteří sněhuláci vypadají podobně, proto je důležité kartičky spojovat přesně. Jen tak mohou děti zjistit, zda daná kartička opravdu navazuje na kartičku předchozí.

Individuální i skupinová práce

Výhodou PDF aktivity Zimní skládačka je to, že ji můžete využít jak k individuální práci dítěte, tak k práci skupinové. Pokud s ní pracuje dítě samostatně, kartičky si rozloží a následně z nich sestavuje „hada“. Jestli chcete skládačku využít naopak se skupinou dětí, první kartičku umístíme do prostoru a ostatní rozdáme mezi děti. Děti se poté střídají v přikládání kartiček podle toho, kdo kartičku s navazujícím obrázkem má. Touto formou práce u dětí podpoříte nejen trpělivost, ale také spolupráci ve skupině, což je podle mě velice důležité :-)

Aktivita je určena k laminaci.

Rádi byste něco se zimní tematikou, ale hledáte něco trochu jiného? Líbit by se vám mohlo:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: