Zvířátkové počítání - počítání s hospodářskými zvířaty

Mají vaše děti rády zvířata? Věřím, že ano, protože neznám snad žádné dítě, které by je rádo nemělo. Co byste řekli na to, kdyby si vaše děti mohly s hospodářskými zvířátky formou hry procvičit počítání?

Zábavné počítání pro děti

Pokud vaše děti baví počítání a číslice, tahle aktivita se jim bude určitě líbit. Jelikož obsahuje počítání v číselné řadě 1-10, využijete ji spíše s dětmi staršími. Protože ale někdy umí počítat i děti mladší, připravila jsem zvířátkové počítání jak ve variantě s puntíky, tak s číslicemi. K práci jako takové budete potřebovat pouze zalaminované archy a kostičky. Z nich mají děti za úkol u zvířátek postavit komínky ze zadaného množství kostiček. S aktivitou si tak děti zábavnou formou procvičí znalost hospodářských zvířat, matematické a číselné představy a také jemnou motoriku

Chcete si s dětmi vyzkoušet zvířátkové počítání? 

 
 

Pokud se chcete s dětmi více zaměřit na zvířata jako taková, líbit by se vám mohl PDF soubor Zvířecí rodiny, díky kterému se děti seznámí se 13 zvířecími rodinami. Pakliže dětem dělá problém prostorová orientace, hodit by se vám mohla spíše Hospodářská zvířata s Bee-bot.