Iglú – tvary

25 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Znalost tvarů si nyní můžete s dětmi potrénovat i během zimního období. Každý předškolák by před nástupem do základní školy měl znát základní geometrické tvary, kterými jsou kruh, čtverec, obdélník a trojúhelník. Aby se děti mohly formou hry seznámit s tvary, připravila jsem pro ně PDF aktivitu Iglú – tvary. V souboru se můžete těšit na 4 podkladové karty a celkem 24 obrázků k třídění podle tvaru.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 9 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 4 podkladové karty s iglú s geometrickými tvary (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník),
  • 24 ledových ker s obrázky představujícími vybrané tvary k přikládání.

Iglú - tvary

Nedílnou součástí matematických představ, které je společně s ostatními vzdělávacími oblastmi potřeba v předškolním věku posilovat, je rozlišování geometrických tvarů. Právě na ně je PDF aktivita Iglú – tvary zaměřena.   

Zábavné poznávání geometrických tvarů

Znalost geometrických tvarů dělá některým dětem nemalé obtíže. PDF aktivitu Iglú – tvary můžete skvěle využít jako didaktickou pomůcku, se kterou si děti mohou tvary a jejich názvy formou hry procvičovat. Pro děti jsem připravila 4 podkladové karty se 4 základními geometrickými tvary. Úkolem dětí je roztřídit obrázky k jednotlivým iglú podle tvaru, který vyobrazené předměty připomínají.

Aktivita pro malé i velké předškoláky

Díky jednoduchému způsobu práce se PDF aktivita hodí pro malé i velké předškoláky. Děti s ní zvládnou pracovat zcela samostatně. Během třídění obrázků si děti procvičí nejen znalost geometrických tvarů, ale také zrakové vnímání, slovní zásobu či vnímání velikosti. Kry jsou totiž různě velké. Děti tak musí určit nejen odpovídající tvar předmětu na obrázku, ale i správné místo v iglú tak, aby do něj všechny přiložené kry s obrázky pasovaly.

Pokud vás aktivita zaujala, můžete si ji doplnit obdobným PDF souborem, ve kterém si děti formou hry procvičí vnímání barev. V materiálu Barevná iglú se vaše děti mohou těšit na názorné obrázky k třídění a celkem 11 iglú s barvami.

Aktivita je určena k laminaci.

Další PDF soubory se zimní tematikou:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: