Hláskohraní s čerty k Bee-bot - programování

70 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

Sluchové vnímání je jednou ze vzdělávacích oblastí, kterou je potřeba s dětmi předškolního věku posilovat. Zároveň se v rámci digitalizace v mateřských školách rozmohly robotické včelky Bee-bot. Spojila jsem tedy dva do jednoho a připravila pro vás a vaše děti PDF soubor Hláskohraní s čerty k Bee-bot, se kterým si děti formou zábavného učení procvičí jak sluchovou analýzu a syntézu, tak programování.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 87 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 24 karet s čertíkem, písmenem a náslovným obrázkem – hlásky: A, B, Č, D, F, G, H, CH, I, J, K, L, M, N, O, P, R, Ř, S, Š, T, U, V, Ž,
  • 90 karet s obrázky k počátečním hláskám,
  • karta „start“ ve dvou velikostech,
  • karty s počtem 1-5 s prsty a puntíky, karty s čertíky, písmeny a náslovným obrázkem, vybraná písmena – celkem 60 karet připravených k oboustrannému tisku.

Hláskohraní s čerty k Bee-bot - programování

Protože mi často píšete o další témata k Bee-bot a čerti jsou něčím, co ve školce nemůže chybět, rozhodla jsem se pro práci s robotickou včelkou zpracovat právě je. V PDF souboru na vás čekají 4 různé způsoby programování. Dnes ale nebudou děti programovat včelku podle šipek. Tentokrát se bude programovat podle sluchu!

Zábavné učení pro děti

Zábavné učení s čerty v kombinaci s Bee-bot je prostě jistota. Abych vám usnadnila práci, připravila jsem pro vás soubor Hláskohraní s čerty k Bee-bot, ve kterém si děti procvičí nejen programování, ale také sluchové vnímání, přesněji sluchovou analýzu a syntézu.

V materiálu jsou uvedeny hned 4 možné způsoby, jakými lze včelku spolu s PDF souborem využít. Záleží na vás, co s dětmi chcete procvičovat. Zda rozlišování počáteční hlásky, rytmizaci nebo znalost písmen. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv využití, vždy si děti potrénují hned několik vzdělávacích oblastí najednou.

Výukový materiál pro MŠ

Nejlepší učení je učení hrou. Hravě se mohou děti učit i programovat. V PDF souboru se děti mohou těšit na 90 obrázkových karet, které mají pěknou grafiku a jsou názorné a jednoduché. Proto Hláskohraní s čerty k Bee-bot skvěle využijete jako výukový materiál do školky. Děti dokáží obrázky bezpečně pojmenovat, což je při práci se souborem, který je zaměřený na rozvoj sluchového vnímání, zásadní.

Velkou výhodou je také to, že si děti kromě sluchového vnímání procvičí také další vzdělávací oblasti. Samozřejmostí je rozvoj zrakového vnímání, ale také jazyka a řeči. Děti si zopakují znalost věcí, které je obklopují, případně se seznámí s těmi, které jsou pro ně nové. V rámci programování si děti potrénují myšlení, logiku a představivost, protože si musí cestu včelky představit. Dnes jim totiž žádné šipky cestu neukáží :-)

Oboustranné kartičky jsou určené k laminaci.

K Bee-bot by se vám mohly líbit také tyto PDF soubory:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 28.1.2024
Je skvělé, že si paní Pavla dala práci s vytvořením úžasných materiálů, doporučuji!
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 28.1.2024
Nikol, děkuji za krásné hodnocení. Mám velkou radost, že jste s materiály k Bee-bot spokojená. Doufám, že se líbilo i dětem 😍