Dráček - homonyma

20 Kč
Ihned k odeslání na e-mail

S touto PDF aktivitou, která se hodí v podzimním období, se děti formou zábavného učení seznámí s homonymy. Pro děti je připraveno celkem 12 párů obrázků, mezi kterými mají děti nají slova, která jsou souzvučná (tedy stejně zní, ale mají odlišný význam). Díky obrázkovému zpracování se dráček skvěle hodí již pro děti v předškolním věku.

Detailní informace

Materiály prověřené praxí s dětmi
Materiály prověřené praxí s dětmi
PDF soubory jsou vyzkoušené s věkově
smíšenou třídou předškolních dětí.
PDF aktivity do školky k okamžitému stažení
PDF aktivity ihned k použití
Odkazy na PDF pro děti dorazí na váš e-mail,
odkud si je vytisknete k okamžitému použití.
Tisíce spokojených zákazníků
Tisíce spokojených zákazníků
Doposud si učitelky a rodiče zakoupili více
než 20000 kusů mých didaktických PDF aktivit.

Detailní popis produktu

PDF soubor obsahuje 8 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • podkladovou kartu na přikládání ve vzhledu dráčka složenou ze 2 A4,
  • 12 párů obrázků k přikládání.

Dráček - homonyma

S veselým Dráčkem – homonyma si můžete s dětmi zpříjemnit nejen podzimní dny. Právě k podzimu se dráček hodí nejvíc, ale díky obsahu ho jistě rádi využijete kdykoliv během roku. Při tvoření homonym, která mají děti za úkol umístit na dráčkův ocásek, se děti formou hry seznámí nejen se slovy souzvučnými. Procvičí si také zrakové vnímání, jemnou motorikuřeč a slovní zásobu.

Aktivita pro mladší i starší předškoláky

Aby děti učení bavilo, vytvořila jsem pro ně veselého dráčka, se kterým pochopí význam slova homonymum. Formou zábavné hry mají děti za úkol doplnit do prázdných mašliček na dráčkově ocásku obrázky tak, aby vznikly páry dvou souzvučných slov. Předškoláci z většiny neumí číst, proto jsem zvolila obrázkové zpracování. Obrázky jsou názorné, a tak s aktivitou dokáží zcela samostatně pracovat již děti předškolního věku.

Zábavné učení pro děti

PDF aktivita je zaměřena na rozvoj hned několika vzdělávacích oblastí. V první řadě si děti posilují zrakové vnímání spolu s jemnou motorikou. Obě oblasti se rozvíjí jen při pouhé manipulaci s přikládacími obrázky. Dále si děti při pojmenovávání obrázků rozvíjí řeč a slovní zásobu. Zároveň trénují logické uvažování, protože se musí zamyslet, které obrázky se k sobě hodí. A tím nejlepším, co dráček nabízí je to, že to děti prostě baví :-)

Aktivita je určena k laminaci.

Pokud se vám dráček s homonymy líbí, mohly by se vám líbit i další soubory s draky:

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AC Avatar autora | 25.10.2023
Jsem spokojená. Rychlé vyřízení objednávky, jednoduché vytisknutí, obrázky pěkné a dětem se líbily. Aktivitu vyhledávaly a jednoduše se naučily homonyma poznávat.
BP Avatar autora Bc. Pavla Pundová (Administrátor) 25.10.2023
Alenko, děkuji za krásnou zpětnou vazbu. Mám radost, že jste spokojená nejen s nákupem, ale i použitím materiálu. Těší mě, že dráček splnil svůj účel 🙂🪁